You want to send a message to everyone except for a certain emitting socket, we have the broadcast flag for emitting from that socketyou want to send a message to everyone except for a certain

you want to send a message to everyone except for a certain emitting socket, we have the broadcast flag for emitting from that socketyou want to send a message to everyone except for a certain emitting socket, we have the broadcast flag for emitting from that socketyou want to send a message to everyone except for a certain emitting socket, we have the broadcast flag for emitting from that socket

, test, г. Москва
Николай Бокк
Юрист, г. Москва

Здравствуйте. Если честно, первый раз вижу вопрос, текст которого сформулирован не на языке Достоевского. Но сейчас включу переводчик и посмотрю что к чему.

Прошу прощения, но мало что стало ясно даже после перевода. Прошу Вас внести уточнение под текстом вопроса. Обычно это делается на русском языке, но Вы пишите как хотите. Юристы сайта охотно готовы Вам помочь, но вопросы должны формулироваться ясно и всесторонне. Я не указал НПА, но в данном случае это вряд ли можно назвать нарушением.