У меня такая же ситуация, вчера мне выслали посылку из Сирии Usa Ezilon Shipping Line Florida USA usaezilonshippingline@gmail.com VAT registration

Здравствуйте! У меня такая же ситуация, вчера мне выслали посылку из Сирии Usa Ezilon Shipping Line

Florida USA

usaezilonshippingline@gmail.com

VAT registration number: ie 12348677

+62 852-1709-5581

Data: 10-03-2025

USA EZILON SHIPPING LINE

Sailing Beyond Borders Delivering with True

Shipment Delivery Receipt

Arrival Date: 11-03-2025

Order No: 15h-70-jv

Shipping From: Syria

Delivery Destination: Russia

Receipt No: 0007197

Item Shipped: Family Treasure (2 Boxes)

Package Type: USA Ezilon Shipping Line

special service regular

Volume Charged In Weight: 17.7kg

Sender Information

Receiver Information

NAME: JENNY MARY

ADDRESS: AL-TANF GARRISON, U.S. RISON, U.

MILITARY BASE, HOMS GOVERNOR GOVERNORATE, DAMASCUS DAMASCUS

COUNTRY: SYRIA

EZILONS

NAME:ALEXEY

ADDRESS RUSSIA REPUBLIC OF INGUSHETIA, SUNZHA, PLIEVA STREET, HOUSE

PHONE: +7 906 487-88-01

Sailing Beyond Borders. Delivering with Trust.

Vat payment should be made at the point of arrival depending on the international charge in the destination airport

Please Follow Up The Diplomatic Shipment Instructions

Management

USA EZILON SHIPPING Dispatched LI

VAT(6%): //

DUTY/TAX: USD $630

AIRPORT CHARGES: USD $1,200

HANDLING FEE: USD $1,000

PAID: USD $2,830

TOTAL: USD $2,830

, Алексей, г. Волгоград
Юлия Павлюк
Адвокат, г. Калуга

Здравствуйте!

Это распространенная мошенническая схема, цель которой — выманить из вас как можно больше денег.